Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Dark Hair Color

Your Hair Guide

img

Kraliçe Elizabeth ve Lady Diana’nın İkonik Kısa Saç Modeli | | Darkhair Blog

/
/
/
106 Views

Yıllar geçse de aklımızdan çıkmayan ve kısa saç denilince akla gelen ilk modellerden olan Lady Diana’nın ikonik saç modelini hemen hemen herkes biliyor peki ya hikayesini biliyor muyuz? İkonik saç denilince akıllara gelen saç modellerinden olan Lady Diana’nın saçı 90’lı yıllara damga vurmuş ve belki de yüz binlerce kadının kuaförlere ellerinde Diana resimleri ile gitmesine neden olmuştur. Kısa saç çoğu zaman kullanımı zor ve her yüz tipine uygun olmayan bir model olarak görülse de Lady Diana’nın bu modeli nasıl zerafetle taşıdığını hepimiz gördük.

Kraliçe Elizabeth’in de yıllarca tercih ettiği ve zerafetle taşıdığı kısa saçlarını da göz önünde bulundurursak kısa saç 2000’li yıllara kadar bir asalet simgesi haline dönüşmüştü. 2010’larda yeni nesil kraliyet kadınları artık daha uzun modelleri tercih etse de gelin biz Kraliçe Elizabeth ve Lady Diana’nın kısa saç modellerinin çoğuna ilham veren saçlarına bakalım.

Kraliçe Elizabeth’in genelde muhteşem bir taçla birleştirerek kullandığı bu saç modeli yıllar önce kadınlara ilham olmuş ve kısa saçın moda akımı haline dönüşmesine olanak sağlamış. 50’li ve 60’lı yıllarda Kraliçe Modeli olarak birçok kadının saçında kullanılmış. Saçın hikayesi de oldukça eğlenceli. Kraliçe Elizabeth’in eşi Prens Philip Malta’da görevliyken bir dergideki kısa saçlı kadının saçlarını beğendiğini herkesin içinde dile getirir bunun ardından Kraliçe Elizabeth ani bir kararla zaten çok da uzun olmayan saçlarını iyice kısaltarak kocasının beğenisini kazanır.

Lady Diana’nın saçının hikayesi üzerine ise farklı spekülasyonlar olsa da çoğu kişi Lady Di’nin kararı kuaförüne bıraktığına inanıyor. “Eğer tüm yetki sende olsaydı bana nasıl bir saç modeli yapardın?”, diye sorduğu kuaförü “kısa saç” diye cevap verince ortaya işte aşağıdaki ikonik model çıkıyor.

Lady Di’nin saçının öne çıkan özelliği ise her zaman hacimli olması. Kısa saç modellerinde hacim elde etmek aslında zor olsa da Landoll Nashi Hacim Veren Parlaklık Spreyi ile saçınıza hacim katabilir ve parlaklığı ile göz kamaştırabilirsiniz.

Saç modelinin ortaya çıkışı ile ilgili diğer hikaye ise Lady Diana’nın bir İngiliz aktrisin saçını çok beğendiği ve kuaförüne elinde fotoğrafla gittiği. Yıllar önce verdiği bir röportajda kararı kuaförüne bıraktığını doğrulasa da insanlar farklı senaryolar üzerine konuşmayı seviyor.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar