Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Dark Hair Color

Your Hair Guide

img

Evde Keratin Bakımı Yapmak Artık Çok Kolay! | | Darkhair Blog

/
/
/
33 Views

Şu sıralar çevrenizdekilerden keratin bakımını veya keratin yüklemesini çok sık duyuyorsunuzdur. Son zamanlarda bizim de herkesten duyduğumuz bu keratin bakımını bir de sizler için biz araştıralım istedik. Solgun, mat, zor şekil alan saçlara sahipseniz ve saçlarınızı kestirmek istemiyorsanız keratin bakımını deneyebilirsiniz. İsterseniz Öncelikle keratin nedir ne değildir bunu öğrenerek başlayalım…

Keratin Nedir?

“Saç bakımında da uygulanan keratin nedir?” diye merak ediyorsanız, aslında keratinin normalde vücudumuzda olan bir madde olduğunu belirterek başlayalım. Keratin, insan vücudunda dişlerde, deride, tırnaklarda ve saçların doğal yapısında bulunuyor. Zaman ile vücudumuzdaki keratin azalarak vücuttan silinmeye başlıyor. Boya, ısıyla şekillendirme gibi işlemler, saçın keratin yapısının bozulmasına ve kaybolmasına sebebiyet veriyor. Saçlarda incelmeye, zayıf bir görüntüye ve birbirine karışan saçların ortaya çıkmasına sebep olur. Ayrıca saçlar parlaklığını kaybederek mat bir görünüm almaya başlıyor. Saçlarım neden bu kadar mat? Niye sürekli kestirmek zorundayım? Saç uçlarım çabuk kırılıp ve yıpranıyor, diye dert ediyorsanız. Keratin yüklemesi sizin için çözüm olacaktır.

Keratin yüklemesini, kuaförde yaptırabileceğiniz gibi evde kendiniz yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey, doğru ürün kullanımı. İster evde kendiniz yapın isterseniz saatlerce dışarıda her hangi bir yerde keratin bakımınızı yaptırın fark etmez, önemli olan doğru ürünle uygulama yaptırmaktır.

Keratin Yüklemesi Yapıyoruz

Keratin yüklemesi ile saçlarınız daha hızlı uzar, parlak, pürüzsüz ve yumuşak bir görünüm elde edebilirsiniz. Evde keratin bakımınızı yaparken öncelikle sülfatsız bir şampuan ile nemli saçlarınıza masaj yapın. Şampuanı saçınızda birkaç dakika beklettikten sonra iyice durulayın. Gerekirse işlemi bir kez tekrarlayabilirsiniz. Saçlarınızı duruladıktan sonra nemli saçınıza keratin dolgusu  sürün. Ürünü saçın diplerine gelmeyecek şekilde boy ve uçlarına fırça yardımıyla uygulayın. Masaj yaparak tüm saça yedirin. Fön makinesi ve bir fırça yardımıyla saçınızı düzleştirin. 10 dakika beklettikten sonra saçınızı durulayın. İşte bu kadar kolay! Keratin yüklemesini saçınıza kendiniz uyguladınız bile.

 

 

 

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar