Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Dark Hair Color

Your Hair Guide

img

Hangi Saç İçin Hangi Kalınlıkta Saç Maşası Tercih Etmeliyiz? | | Darkhair Blog

/
/
/
22 Views

Söz konusu saç maşası olduğunda saç yapınızın yanında saçınızın dalgasını nasıl yapmak istediğiniz kısmı da devreye giriyor. Kıvrım boyutu kişisel tercihiniz olabileceği gibi, bazı saç kıvrımları yalnızca belirli saç türlerinde olabileceği için seçiminizi saçınızın dokusu göre belirlemelisiniz.

Hangi kalınlıktaki maşanın saçınıza daha iyi şekil vereceğini, satın almadan önce bilmeniz gerekir.

Kıvırma şekline karar verin

Maşaların kalınlığı 9mm ile 50mm arasında değişir ve bu kalınlıkların her biri farklı türde bir kıvrım üretir. Ancak en ideal çap 19mm, 25mm, 32mm ve 38mm olanlardır.

Sıkı kıvrımlar için çap kalınlığı daha dar maşaları; eğer gevşek kıvırcıklar istiyorsanız, çap kalınlığı daha geniş maşaları tercih edin.

İnce, düz saçlarınız varsa çap kalınlığı dar maşalar (19mm) ile daha güzel şekil verirsiniz. Bu sıkı kıvırcıklar gün boyunca aynı şekliyle kalmasa dahi, saç hala biçimli ve hacimli görünür.

Gevşek saç kıvrımları yaratan geniş çaplı maşalar (32mm) (38mm), bu saç türü için uzun süreli bukleler sağlamazlar.

Şekli kolayca koruyan kalın saçlar, daha büyük gövdelerdeki gevşek kıvrımları daha iyi tutacaktır.

Yuvarlak, sıkı bukleler için ince uçlu maşa tercih edin.

9mm, 12mm ve 15mm olan maşalar, sıkı bukleler üretmek için mükemmeldir.

Bu ince uçlu maşalar, omuz hizasında ve daha kısa olan saçlarda daha iyi şekillendirme yaparlar.

Doğal hali kıvırcık olan saçlarda uzun veya kısa fark etmeden bozuk olan kıvırcıkları düzeltmek içinde tavsiye edilir.

Düz saçlılar ise bu ince tip maşalarla doğal kıvırcık görünümü elde edebilirler. Bu tarz ince uçlu maşalar ile perma yaptırmış görünümü de elde edilebilir.

Saçlarda Vintage esintisi istiyorsanız 19mm kalınlığında maşa kullanın

19mm kalınlıkta maşalar biraz daha gevşek kıvrımlar üretir, bu kıvrımlar vintage stil veya updos için çok işe yarar. Ayrıca bu maşa ile tirbuşon kıvrılmalarını da elde edebilirsiniz. Daha yumuşak dalgalar için bu kıvrımları hafifçe fırçalayın. Bu maşa kısa veya orta saçlarla efektif uygulanır.

 

İlk defa kullanacaksanız 25 mm’lik ile başlayın.

Eğer ilk defa maşa kullanacaksanız her saç tipine uygun orta uzunlukta ve kalınlıktaki 25mm’lik maşa tercih etmeniz gerekir. Bu genişlik doğal gergin bukleler oluşturabilir ve fırçalandıklarında bukleler doğal görünebilir ve daha uzun saçlardan akabilir.

Orta-uzun saçlıysanız 25 mm maşa seçin.

Bu maşa, daha uzun saçlı kadınlar için en popüler maşa boyutu olarak kabul edilir. Bu boyut bir üniform kıvrılma oluşturur. Sarmallar veya tanımlanmış doğal, yumuşak dalgalar verir. Kısa saçlarda hacim vermek ve yumuşak, daha gevşek kıvrımlar oluşturmak için de kullanılabilir

32 -38 mm maşa ile plaj dalgası elde edin.

Maşa ne kadar uzun olursa, bu kıvrımlar gevşer. 32-38mm maşa gevşek, hacimli kıvrımlar verir. Bu dağınık plaj kıvrımlarını veya “Victoria Secret” dalgası isterseniz bunları yapmak için en uygun maşa tipidir.  Bu boy maşalar uzun saçlar için daha iyi sonuç verir. Bazı orta boy saçlılar da kullanabilir, ancak maşa kısa saçlar için çok büyüktür.

Hafif dağınık bir görünüm istiyorsanız, 38 mm maşa kullanın.

38mm büyük maşa sadece uzun saçlar için çalışır. 50mm maşa gerçekten saç kıvırmak için değil, saçlarınızın uçlarına yuvarlak doku vermek için tasarlanmıştır. Düz saçlı, saçına hareket vermek isteyip yoğun dalga istemeyenler için uygundur.

 

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar